Skip to main content

Microsoft CEO’su Satya Nadella, OpenAI kurucuları Sam Altman ve Greg Brockman’ın Microsoft’a katılacağını duyurdu.

Kısa bir süre önce Sam Altman’ın OpenAI CEO’luğundan kovulmasının ardından, OpenAI kurucu ortağı ve başkanı Greg Brockman da kendi kararı ile şirketten ayrıldığını açıkladı. Bugün ise OpenAI’ın yeni CEO’sunun Twitch’in eski CEO’su ve kurucu ortağı Emmett Shear olduğu duyuruldu.

Bu gelişmelerden sonra Microsoft CEO’su Satya Nadella’dan çok önemli bir açıklama geldi. Nadella, X ve LinkedIn üzerinden yaptığı paylaşımda, Microsoft’un OpenAI kurucu ortakları Sam Altman ve Greg Brockman’ yeni gelişmiş yapay zekâ araştırma ekibinin başına geçmesi için işe aldığını söyledi.

Nadella, “OpenAI ile ortaklığımıza bağlı kalmaya devam ediyoruz. Ürün yol haritamıza, Microsoft Ignite’da duyurduğumuz her şeyle yeniliklerimizi sürdürme ve müşterilerimiz ile iş ortaklarımızı desteklemeye devam etme konusunda kendimize güveniyoruz. Emmett Shear ve OpenAI’ın yeni liderlik ekibini tanımayı ve onlarla birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Sam Altman ve Greg Brockman’ın meslektaşlarıyla birlikte yeni ve gelişmiş bir yapay zekâ araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft’a katılacakları haberini paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Başarıları için gereken kaynakları onlara sağlamak üzere hızla hareket etmeyi dört gözle bekliyoruz” diye yazdı.

Sam Altman da Satya Nadella’nın paylaşımını “görev devam ediyor” diyerek alıntıladı.

Kaynak: Microsoft hires ex-OpenAI leaders Altman and Brockman to lead new AI team – TechCrunch