Skip to main content

WhatsApp, kullanıcıların yapay zekâ ile sohbet etmesine olanak tanıyacak küçük bir tuş ekliyor.

Hepimizin bildiği gibi Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta AI adlı yapay zekâ destekli chatbot’unu WhatsApp’a eklemek istiyor. Zaten şirket, Eylül ayında bu robotu mesajlaşma platformuna ekleme planlarını duyurmuştu.

WABetaInfo’nun paylaştığı bilgilere göre, WhatsApp kullanıcıların tek bir tıklamayla yapay zekâ destekli chatbot’la sohbeti hızlı bir şekilde başlatmasına olanak tanıyan küçük bir tuş ekledi.

 Tıkladığınızda ne oluyor?

Yeni yapay zekâ tuşu, Sohbetler sekmesinde yeşil renkli “Yeni Sohbet Başlat” simgesinin üstünde bulunuyor. WABetaInfo’nun belirttiği gibi, yapay zekâ destekli sohbet daha önce, kullanıcıların kişi listesinde bir yerlere gizlenmişti. Bu yeni, çok renkli kısayolla kullanıcıların chatbot’la sohbet etmesi kolaylaşacak.

Yeni kısayola dokununca arkadaşlık, kişiselleştirilmiş öneriler ve eğlenceli etkileşimler sunmak üzere tasarlanmış yapay zekâ destekli bir chatbot başlatılacak.

Bu yeni özelliğin şu anda beta aşamasında olduğunu belirtelim. Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden en son WhatsApp beta sürümünü indirerek bu özelliğe erişebilir. Hâlâ beta aşamasında olmasına rağmen AndroidPolice’e göre, WhatApp’ın yeni yapay zekâ destekli chatbot’unun tam olarak kullanıma sunulması çok uzak değil.

Meta AI’nın, Instagram’dan WhatsApp’a ve hatta yeni Ray-Ban Meta akıllı gözlüklere kadar Meta’nın tüm platformlarıyla entegre olması bekleniyor.

Kaynak: WhatsApp adds cute lil’ button that lets you chat with Meta AI – Mashable