Skip to main content

Meta’da çalışan bazı kişilerin Vox’a aktardığına göre, şirket Çarşamba günü toplu bir işten çıkarma turu daha gerçekleştirecek.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, yeni bir işten çıkarma hazırlığında. Vox’un haberine göre şirket, çalışanlarına işten çıkarmaların Çarşamba günü başlayacağını ve Facebook, Instagram, Reality Labs ve WhatsApp’ta çalışanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli teknik ekipleri etkileyeceğini söyledi. Bir Meta sözcüsü, notun çalışanlara gönderildiğini doğruladı ancak konuya ilişkin daha fazla yorum yapmadı. Vox’un aktardığına göre, bu hafta 4 bin kişi daha işten çıkarılacak.

Hatırlarsanız Kasım ayında 11 bin kişiyi işten çıkardıktan sonra Meta CEO’su Mark Zuckerberg, 2023’ü “verimlilik yılı” ilan etmişti. Mart ayında, şirketin önümüzdeki aylarda 10 bin kişiyi işten çıkaracağını söyleyen Zuckerberg daha önce Nisan ayındaki işten çıkarmaların teknoloji departmanlarını etkileyeceğini, Mayıs ayında planlanan başka bir işten çıkarma turunun ise şirketin ticari tarafını etkileyeceğini ifade etmişti.

Kaynak: Another round of mass layoffs expected at Meta this week – TechCrunch