Skip to main content

Elon Musk’ın kafes dövüşü çağrısına Mark Zuckerberg’den olumlu yanıt geldi.

Elon Musk, dün Meta CEO’su Mark Zuckerberg ile “kafes dövüşüne hazır” olduğuna dair bir tweet attı. Ardından Meta CEO’su Zuckerberg, Instagram üzerinden paylaştığı story’de Musk’ın tweet’inin ekran görüntüsünü paylaşarak “Konum at” diyerek karşılık verdi.

mark zuckerberg instagram

The Verge’de yer alan habere göre, Zuckerberg’ün Instagram hesabındaki story paylaşımı aslında şaka değil, bu da artık topun Musk’ta olduğu anlamına geliyor. The Verge’e göre Meta sözcüsü Iska Saric, Zuckerberg’ün paylaştığı story’nin ne anlama geldiğinin açık olduğunu ifade etti.  Musk ise bu story’e iki kelimeyle yanıt verdi: “Vegas Octagon.”

Bilmeyenler için Vegas Octagon’un karma dövüş turnuvalarına ev sahipliği yapan UFC’nin Vegas’taki arenası olduğunu söylemekte fayda var.

51 yaşındaki Musk, Güney Afrika’da büyürken “gerçek sert sokak dövüşlerinde” bulunduğundan bahsetmişti. 39 yaşındaki Zuckerberg’ün de Jiu-Jitsu turnuvalarını kazanan MMA dövüşçüsü olduğunu, ayrıca yakın zamanda zorlu “The Murph Challenge” antrenmanını 40 dakikanın biraz altında tamamladığını da belirtelim.

Teknoloji dünyasının iki devi Musk ve Zuckerberg’ün karşı karşıya gelmesinin arkasındaki sebep de Meta çatısı altında Threads adlı bir uygulamanın Twitter’a rakip olacağı söylentileri.

Bakalım önümüzdeki günlerde ikili arasındaki rekabet daha da kızışacak mı göreceğiz. Kim kazanırsa kazansın, Musk-Zuckerberg karşılaşmasının tüm zamanların en eğlenceli dövüşlerinden biri olacağı bir gerçek.

Kaynak: Mark Zuckerberg is ready to fight Elon Musk in a cage match – The Verge