Skip to main content

YouTube, 1080p Premium video kalitesi seçeneğini Android ve Google TV’ye getiriyor.

YouTube’un daha iyi bir bit hızına sahip yeni 1080p Premium seçeneğinin testlerine Şubat ayında başladığını sizlere aktarmıştık. İlk olarak iPhone ve Apple TV’ye özel olan bu seçenek şimdi Android’e de geliyor.

Google, YouTube Premium abonelerine yönelik en yeni özelliklerden biri olan 1080p Premium seçeneğini Android ve Google TV’deki bazı kullanıcılarla test ediyor.

1080p Premium seçeneğinin Android ve Google TV’ye gelişi konusunda resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Reddit ve Twitter’daki bazı Android ve Google TV kullanıcıları bu seçenekle karşılaşmaya başladığını söyledi. Hem Google TV hem de Android TV cihazlarında çalışacak YouTube için Android TV OS uygulaması, standart 1080p seçeneğinin yanında “geliştirilmiş bit hızı” getirdiğine dair kısa bir açıklama ile “1080p Premium” seçeneğini de gösteriyor.

Yani standart 1080p seçeneğinin hâlâ mevcut ve herkes için ücretsiz olduğunu, Google’ın “1080p Premium” seçeneği ile sadece Premium abonelerine biraz daha fazla kalite sunduğunu belirtelim.

Kaynak: YouTube’s ‘1080p Premium’ with better bitrate starts showing up on Android and Google TV – 9TO5Google