Skip to main content

CBOT’un geliştirdiği Korona Virüsü Bilgi Asistanı koronavirüse ilişkin soruları cevaplayacak.

Dünyada ve Türkiye’de koronavirüsü ile mücadele çalışmaları devam ediyor. Dün gece itibarıyla Türkiye’de coronavirüs nedeniyle ikinci ölüm vakası resmileşmiş oldu. Salgındaki son durumu takip etmek isteyenlerin gözü ise Koronavirüs haritasında. Amazon UK için hayata geçirdiği alışveriş botuyla diyalog bazlı yapay zeka teknolojisindeki konumunu sağlamlaştıran CBOT, Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesine yapay zeka teknolojisiyle destek olacak. CBOT’un kendi altyapısını kullanarak geliştirdiği Korona Virüsü Bilgi Asistanı, vatandaşların doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşmasını sağlıyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı algoritmalarına göre hastalık riskini hesaplayabilen asistan, şimdilik en kritik 20 ana başlıkta gelebilecek yüzlerce farklı soruya cevap verebiliyor. Dijital asistan öncelikli olarak Sağlık Bakanlığı ile diğer bakanlıkların resmi sitelerindeki ve Twitter hesaplarındaki açıklamaları baz alıyor ve oradaki güncellemeleri takip ediyor.

Korona Virüsü Bilgi Asistanı’na www.koronabot.com sayfasından erişim sağlanabiliyor. Kullanıcılar, siteye girdikten sonra isterlerse sayfadaki arama alanından isterlerse de sağ alt köşedeki bot sembolünü kullanarak merak ettikleri soruları yazabiliyorlar. Bu soruları algılayan yapay zeka, ilgili sorulara en doğru yanıtı gerçek zamanlı olarak verebiliyor.