Skip to main content

Apple, 2020 model MacBook Air modelini tanıttı. İnternet üzerinden yapılan etkinlikte duyurusu yapılan yeni Macbook Air’e yakından bakalım.

Apple,  dizüstü bilgisayarı MacBook Air’i daha hızlı performans, yeni Magic Keyboard, iki kat daha büyük depolama kapasitesi ile güncellediğini duyurdu. Yeni MacBook Air, müşterilerin günlük işlerini kolayca halledebilmeleri ve daha fazla oyun oynayabilmeleri için iki kata kadar daha hızlı CPU performansı ve yüzde 80’e kadar daha yüksek grafik performans sağlıyor. Şimdi 256 GB’tan başlayan depolama kapasitesi seçenekleriyle sunulan MacBook Air, kullanıcılara daha da fazla film, fotoğraf ve dosya saklama olanağı veriyor. Canlı görüntüler ve net metinler sunan parlak 13 inç Retina ekranı, kolay giriş ve internet üzerinden güvenli alışveriş için Touch ID, büyük trackpad, tüm gün süren pil ömrü ve macOS Catalina’nın gücüyle bugüne kadarki en iyi MacBook Air.

Daha Hızlı Günlük Performans

İlk kez dört çekirdekli işlemcilere sahip olan MacBook Air şimdi fotoğrafları organize etme, sunum hazırlama ve video düzenleme gibi günlük işlerde daha da yüksek hız sunuyor. 3.8 GHz’e kadar Turbo Boost hızına sunan 1.2 GHz dört çekirdekli Core i7’ye kadar en yeni 10. nesil Intel Core işlemcilere sahip MacBook Air, bir önceki nesle kıyasla iki kata kadar daha hızlı performans sağlıyor. MacBook Air, Intel Iris Plus Graphics ile yüzde 80’e kadar daha yüksek grafik performansı da sağlıyor. Böylece oyun oynamak ve video düzenlemek gibi yoğun grafik performansı gerektiren işlemler her zamankinden bile hızlı hale geliyor.
 

Yeni Magic Keyboard

MacBook Air’de, ilk olarak 16 inç MacBook Pro’da sunulan yeni Magic Keyboard da bulunuyor. Yeniden tasarlanan makas tipi mekanizma 1 mm tuş hareket mesafesiyle rahat ve dengeli bir his veriyor. Yön tuşlarının ters döndürülmüş “T” şekli ise bakmadan bulunmalarını kolaylaştırıyor. MacBook Air’in yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilen etkileyici unibody tasarımı altın, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle sunuluyor. 13 inç Retina ekran 4 milyondan fazla piksel ve milyonlarca renk sunuyor. Müşteriler böylece bir mail okurken, film seyrederken veya fotoğraflarını düzenlerken son derece net metinler ve gerçekçi görüntüler elde ediyor.MacBook Air’in en düşük depolama kapasitesi şimdi 256 GB, yani bir önceki neslin iki katı. Bu sayede müşteriler daha da fazla film, fotoğraf ve dosya saklayabiliyor. MacBook Air, daha da büyük depolama kapasitesine ihtiyaç duyan kullanıcılar için de bir önceki nesildeki maksimum depolama alanının iki katı olan 2 TB’a kadar SSD seçeneği ile de sunuluyor.

Apple MacBook Air Türkiye fiyatı

Apple, 13 inç ekranlı ve 10. nesil Intel işlemcili yeni MacBook Air modelini Türkiye’de 256 GB ve 512 GB’lık modeller halinde satışa sunuyor. 256 GB’lık sürümün fiyatı 7.999,00 TL olarak açıklanırken, 512 GB’lık sürümün fiyatı 10.399,00 TL olarak açıklandı.

Ek Özellikler

  • Üçlü mikrofon dizilimi arkadaşlarınızla ve ailenizle yaptığınız FaceTime görüşmelerinde sesinizi daha net yakalıyor.
  • Sektörün en iyisi olan Force Touch trackpad imleci daha hassas bir şekilde kontrol etmenize ve multi-touch hareketlerini kullanarak gezinmenize imkan veriyor.
  • Thunderbolt 3 bağlantı noktaları tek bir konnektörle veri aktarımı, şarj ve video çıkışı sağlıyor.
  • Bir MacBook Air’de ilk kez 6K’ya kadar harici ekran desteği veriliyor.
  • Gelişmiş stereo hoparlörler AppleTV+ içeriklerini izlemek veya Apple Arcade’de oyun oynamak gibi aktiviteler için etkileyici ve geniş stereo ses sunuyor.