Skip to main content

Instagram, kendi yapay zekâ chatbot’u üzerinde çalışıyor olabilir.

Yapay zekânın son dönemde ciddi bir artış gösterdiğini, Snapchat ve TikTok gibi sosyal medya platformlarının kendi yapay zekâ chatbot’larını geliştirdiğini görüyoruz. Üretken yapay zekâ teknolojisini hızla benimseyen Meta da bunu reklamlar da dahil olmak üzere platformlarındaki çeşitli özelliklere dahil etti. Ve çok yakında Instagram’da da chatbot görebiliriz.

Yazılım geliştiricisi ve sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi’nin Twitter üzerinden paylaştığı ekran görüntülerine göre, Instagram yeni yapay zekâ destekli bir chatbot üzerinde çalışıyor. Bu chatbot’un kullanıcının sorularına cevap verebileceğini, aynı zamanda tavsiyelerde de bulunabileceğini belirten Paluzzi, “Chatbot’un 30 farklı kişiliği olacak ve kullanıcılar, bunlar arasından bir seçim yapabilecek” diye yazdı.

Engadget’in haberine göre; mesaj yazmayı zor bulanlara yardımcı olabilecek chatbot, başka birisiyle yapılan bir sohbete “@” kullanarak dahil edilebilecek.

Instagram’ın bu özelliği tam olarak ne zaman sunacağı henüz net değil. Ancak Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Şubat ayında şirketin Instagram, Messenger ve WhatsApp için yapay zekâ karakterleri üzerinde çalışan bir ekibi olduğunu söylemişti.

Kaynak: Instagram may roll out its own AI chatbot in the near future – engadget