Skip to main content

TikTok, kullanıcılara video önerebilen ve içerik keşfetmelerine yardımcı olan “Tako” adlı bir yapay zekâ chatbot’unu test ediyor.

TikTok yakında kullanıcıların içeriklerini keşfetmesi için yeni bir yol sunabilir. Şirket, videolar önerebilecek ve kullanıcıların ne izlediğiyle ilgili sorgulara yanıt verebilecek Tako adlı yapay zekâ destekli bir chatbot’u test ediyor.

İlk olarak TechCrunch tarafından bildirilen botun şu anda Filipinler’de test edildiğini söyleyen TikTok, “Üçüncü taraf bir sohbet asistanı tarafından desteklenen Tako, TikTok’ta eğlenceli ve ilham verici içerikleri keşfetmeyi kolaylaştırmak için tasarlandı. Bu erken testlerin ötesinde bunun için güncel bir plan yok, ancak geri bildirimlerinizi duymaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Testin erken bir aşamasında olmasına rağmen, TikTok görünüşe göre uygulamada oldukça belirgin bir şekilde Tako’ya yer veriyor. TechCrunch’ın haberine göre, asistana giden bir kısayol, yer imleri ve beğeniler için kısayolların yanı sıra sağ ana menüde yer alıyor. Bu, Snap’in MyAI’ına benziyor olsa da biraz farklı. TikTok, Tako’yu yeni içerik bulmanın ve kliplerde tartışılan şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmenin bir yolu olarak konumlandırıyor gibi görünüyor. Bot, sohbet arayüzünün ekran görüntüsünde, “Kullanıcılar bana herhangi bir şey sormaktan çekinmeyin ve aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım” diyor.

Tako’nun genel kullanıma ne zaman gireceği henüz net değil.

Kaynak: TikTok is testing an AI chatbot for content discovery – engadget