Skip to main content

Snapchat, ChatGPT’nin en son sürümü tarafından desteklenen “My AI” adlı bir chatbot geliştirdi.

Snapchat “My AI” adını verdiği kendi chatbot’unu geliştirdiğini duyurdu. Başlangıçta Snapchat Plus abonelerinin kullanımına sonrasında ise tüm kullanıcılara açılacak chatbot, uygulamanın sohbet sekmesinin başına sabitlenecek. Snapchat CEO’su Evan Spiegel, şirketin üretken yapay zekâ planları için bunun yalnızca bir başlangıç ​​olduğunu belirtti.

Snapchat, My AI’ın şirketin güven ve güvenlik yönergelerine bağlı kalacak ve küfür, şiddet, müstehcen içerik veya siyaset gibi riskli konular hakkında görüşler içeren yanıtlar vermeyecek şekilde tasarlandığını ifade etti.

Snapchat’in açıklamasına göre, My AI OpenAI’ın GPT teknolojisini kullanıyor ve bu haftadan itibaren Snapchat Plus abonelerinin kullanımına sunulacak. Açıklamaya göre My AI hafta sonu etkinlikleri planlayabiliyor, doğum günü hediyesi fikirleri verebiliyor, akşam yemeği için tarifler önerebiliyor.

Snapchat My AI’nin önyargılı, yanlış, zararlı veya yanıltıcı bilgilerden kaçınmak için tasarlanmış olsa da hatalar meydana gelebileceği ve My AI’nin hemen hemen her şeyi söylemesi için kandırılabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Kullanıcıların My AI ile yaptığı tüm görüşmelerin depolanacağını ve ürün deneyimini geliştirmek için gözden geçirilebileceğini söyleyen Snapchat, “My AI ile herhangi bir sır paylaşmayın ve tavsiye için ona güvenmeyin” dedi. Şirket ayrıca kullanıcıların doğrudan Snapchat’e geri bildirimde bulunabileceğini de belirtti.

Kaynak: Snapchat is releasing its own AI chatbot powered by ChatGPT – The Verge