Skip to main content

Xiaomi’nin yeni AR gözlük modeli Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, MWC 2023 fuarında tanıtıldı.

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği şirketlerinden biri Xiaomi, MCW 2023 fuarında yeni AR gözlük modeli Wireless AR Glass Discovery Edition’ı tanıttı.

Şirketin web sitesinde yer alan habere göre; gücünü Snapdragon XR2 Gen 1 işlemciden alan Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, 50 ms gecikme ile kablosuz olarak bağlantı kurarak çalışıyor. Şirket, bu büyük boy güneş gözlüklerinin dijital ve gerçek dünyaları harmanladığını, en önemlisi de bir akıllı telefona fiziksel bir bağlantı gerektirmediğini söylüyor.

Xiaomi Kurucusu ve CEO’su Lei Jun paylaştığı tweet’te yeni AR gözlüğün magnezyum-lityum alaşımlı yapı ve karbon fiber malzemelerle hafif ancak sağlam bir tasarıma sahip olduğunu, elektrokromik lensleri ile tek bir tıklamayla gerçekliğe ve sanal dünyaya kesintisiz erişim sağladığını belirtti.

Jun bir diğer tweet’inde ise “AR gözlükleri için retina düzeyinde göze yakın ekrana sahip olan Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, gerçekten sürükleyici bir görsel deneyim sunuyor. Ayrıca, kendi geliştirdiğimiz Xiaomi AR Gesture Control, sanal ve gerçek alan arasında zahmetsiz kontrol sağlıyor” dedi.

Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition’daki mikro hareketler, kullanıcıların uygulamaları seçme ve açma, sayfaları kaydırma ve başlangıç ​​sayfasına dönmek için uygulamalardan çıkma gibi günlük uygulama kullanım işlemlerini kontrol için bir akıllı telefon kullanmadan gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Xiaomi’nin yükü hafifletmek için magnezyum-lityum alaşımı ve karbon fiber parçalardan ürettiği AR gözlüğü 126 g ağırlığında. Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition özel yapım bir silikon-oksijen anot pile sahip. Bünyesinde 1.200 nit parlaklık sunan micro OLED ekranlar barındıran üründe lenslerin ön tarafı elektrokromik ve sanal dünyaya odaklanmanız gerektiğinde otomatik olarak kararıyor.

AR gözlüğün ne zaman ve ne kadara satılacağı henüz net değil.

Kaynak: Xiaomi shows off its new wireless AR glasses – engadget