Skip to main content

Google, Gmail ve Docs’ta olduğu gibi “akıllı yazma” özelliğini Chat platformuna da getiriyor.

Google, daha önce Hangouts olarak bilinen Slack benzeri iş uygulaması Chat’in web uygulamasına yapay zekâ tabanlı yeni bir özellik ekliyor. Şirket daha önce Gmail ve Docs’ta sunduğu “akıllı yazma” özelliğini Chat platformuna getiriyor. Kullanıcılara mesaj yazarken bağlam içinde alakalı ifadeler öneren, tekrarlayan yazmayı azaltarak zaman kazandıran, yazım ve dilbilgisi hatalarını azaltan akıllı yazma özelliği ile Google, iletişim sürecini hızlandırmayı hedefliyor.

Şirket yaptığı açıklamada amacının, “sohbetleri veya projeleri daha verimli bir şekilde ilerletmek için” iş arkadaşları arasındaki iletişimin hızlandırılmasına yardımcı olmak olduğunu söyledi.

Orijinal Hangouts deneyimine benzer özelliklere sahip olan Chat, tepkiler ve yanıt önerileri gibi yükseltmeler içeriyor. Uygulamanın işletmeler için tasarlanmış olsa da bireysel kullanıcılar için de ücretsiz olarak sunulduğunu belirtelim.

Google bu yılın başlarında Material Design tasarımıyla Chat platformunu güncellemiş ve Chat’i Gmail üzerinden başlatmayı mümkün hâle getirmişti. Yeni yazı tipleri, renkler, panel boyutları ve diğer estetik değişikliklerin yanı sıra Google, ortak çalışmayı kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir konu butonu sunmuştu.

Gücünü makine öğreniminden alan akıllı yazma özelliği, 26 Haziran itibarıyla tüm Google Chat kullanıcılarının kullanımına açılacak.

Kaynak: Google brings its predictive smart compose feature to Chat – yahoo news