Skip to main content

Instagram yalnızca Meta Verified hesaplarının yer aldığı yeni bir akışı test ediyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri, Instagram’ın yalnızca Meta Verified hesaplarının gönderilerinin görüleceği bir akışı test ettiğini duyurdu. Mosseri yayın kanalında, “Bu yeni özelliği, kullanıcıların kontrolünü artırmak ve işletmeler ile içerik üreticileri için yeni bir keşfedilme yöntemi sunmak amacıyla araştırıyoruz” diye yazdı.

Mosseri, gönderisinde testin ne büyüklükte olduğunu veya kimlerin bu teste erişebileceği konusunda ayrıntı vermedi ancak özellik ile ilgilenen kişilerin kendilerine bildirebileceğini belirtti.

Bu yeni “Meta Verified” düğmesi, uygulamanın üst kısmındaki Instagram logosuna tıkladığınızda “Takip Ettiklerin” ve “Favoriler” altında bir seçenek olarak görünecek. “Meta Verified” seçeneği, görünürlüğü artıracağı için Meta Verified için ödeme yapmayı daha cazip hale getirebilir.

Bu yılın başlarında Meta, Instagram ve Facebook için abonelere mavi doğrulama işareti, daha iyi müşteri desteği ve sahte hesap oluşturma gibi durumlara karşı koruma sağlayan Meta Verified programını tanıttı. Şirket Meta Verified’ı ilk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da test etmeye başladı, bir ay sonra ABD’ye getirdi ve Eylül ayında Meta Verified’ın işletme hesapları için kullanılabileceğini duyurdu. Meta Verified, Türkiye için ise Temmuz ayında kullanıma sunuldu.

Kaynak: Instagram tests a verified-only feed – The Verge