Skip to main content

Meta, Facebook ve Instagram için ücretli doğrulama sistemini başlattı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ün açıklamasına göre, Facebook ve Instagram bu hafta “Meta Verified” adlı ücretli bir doğrulama abonelik hizmetini sunmaya başlayacak.

Zuckerberg bir Facebook gönderisinde, Twitter Blue’da olduğu gibi Meta Verified ile abonelere kimlik taklidine karşı ekstra koruma ve müşteri desteğine doğrudan erişim sunulacağını söyledi. Bu adımın platformlardaki güvenliği ve gerçekliği artıracağını ifade eden Zuckerberg, Meta Verified’ın web için aylık 11.99 dolar, mobil için ise aylık 14.99 dolar tutarında olacağını belirtti. Ücretli mavi tik uygulaması, bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da uygulanmaya başlayacak ve yakında daha fazla ülkede geçerli olacak.

Meta Verified için minimum aktivite gereksinimlerini karşılamanız, en az 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve Facebook veya Instagram’da sahip olduğunuz ad ve fotoğrafla eşleşen kimlik kartınızı sunmanız gerekiyor.

Meta Verified ile kullanıcılar mavi tik yanında Hikâyeler ve Reels videolarında özel etiket ve ayda 100 ücretsiz yıldız alacak.

Kaynak: Facebook and Instagram are testing selling you blue checks for $12 a month – The Verge