Skip to main content

Microsoft yapay zekâ chatbot’u Bing ile sohbeti sınırlandırıyor.

Microsoft, uzun sohbetler yüzünden ChatGPT destekli yeni Bing’in kafasının karışması ve tuhaf cevaplarıyla medyada yer almasının ardından, insanların Bing ile ne kadar kapsamlı sohbet edebileceğini sınırlıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni Bing arama motorunda kullanıcılara günlük soru sorma limiti getirildi. Yeni Bing artık her konuşma için art arda 5 adede kadar soruyu veya ifadeyi yanıtlayacak ve ardından kullanıcılardan yeni bir konu başlatmaları istenecek. Buna göre her Bing kullanıcısı, arama motorunda günlük en fazla “50 soru” sorabilecek. Kullanıcılar her bir “oturum” için en fazla “5 soru” sorabilecek.

Bu 5 soru sınırının kullanıcının aradığı yanıtı bulabilmesi için yeterli olduğunu belirten Microsoft, söz konusu limitte soru sayısının, kullanıcı geri bildirimlerine göre belirlendiğini ifade etti. Yapay zekâyla yapılan sohbetlerde kullanıcıların sadece “%1” oranındaki kısmının 50 sorudan fazla soru sorduğunu söyleyen Microsoft’a göre kullanıcılar için getirilen soru sınırlaması, genel kullanım pratiğinde sorun teşkil etmeyecek.

Kaynak: Microsoft Limits Bing AI Chats to 5 Replies to Keep Conversations Normal – CNET