Skip to main content

Twitter, SMS temelli iki faktörlü kimlik doğrulamayı ücretli bir özellik haline getiriyor. Özelliği yalnızca Twitter Blue aboneleri kullanabilecek.

Elon Musk, Twitter’ın daha fazla para kazanması amacıyla attığı adımlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Twitter kullanıcıları, Blue abonesi değillerse, iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanabilmek için yakında bir kimlik doğrulama uygulaması veya bir güvenlik anahtarı kullanmak zorunda kalacaklar.

Abonelik hizmetine ödeme yapan üyeler için SMS temelli iki faktörlü kimlik doğrulamayı özel bir özellik haline getiren Twitter’ın, platform üzerinden yaptığı açıklama şöyle: “20 Mart 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yalnızca Twitter Blue aboneleri iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi olarak metin mesajlarını kullanabilecek. Diğer hesaplar, iki faktörlü kimlik doğrulama için bir kimlik doğrulama uygulaması veya güvenlik anahtarı kullanabilir.”

Twitter yaptığı duyuruda ise, “telefon numarası temelli iki faktörlü kimlik doğrulamanın kötü niyetli kişiler tarafından suiistimal edildiğini” gördükten sonra bu karara vardığını söyledi. Bu kararla Twitter Blue üyesi olmayan aboneleri bunun yerine bir kimlik doğrulama uygulaması veya güvenlik anahtarı yöntemi kullanmayı düşünmeye teşvik ettiğini belirten sosyal medya devi, “Bu yöntemler, kimlik doğrulama yöntemine fiziksel olarak sahip olmanızı gerektirir ve hesabınızın güvende olduğundan emin olmanın harika bir yoludur” dedi.

Kaynak: Twitter is making text-based two-factor authentication a paid feature – engadget