Skip to main content

Amazon, Mayıs ayından itibaren çalışanlarının haftada en az üç gün ofisten çalışmasını zorunlu kılacak.

Konuyla ilgili açıklama, CEO Andy Jassy imzasıyla 17 Şubat Cuma günü şirket çalışanlarına gönderildi. Jassy, ​​hibrit çalışma düzenlemesinin Amazon’un kurumsal kültürünü güçlendireceğini ve daha iyi iş birliğine yol açacağını söyledi.

Jessy açıklamasında şu bilgileri paylaştı: “Dünyanın dört bir yanındaki binlerce çalışanı ofislerimize geri getirmek kolay değil. Bu yüzden bu işi yapması gereken ekiplere bir plan geliştirmeleri için biraz zaman vereceğiz. Bu sürecin ilk etapta mükemmel olmayacağını biliyoruz. Ancak emlak ve tesis ekiplerimiz pürüzleri düzelttikçe ve ofislerimizi olmasını istediğimiz şekilde geliştirmeye devam ettikçe, ofis deneyimi önümüzdeki aylarda (ve yıllarda) istikrarlı bir şekilde gelişecektir.”

Pandemi başladıktan kısa bir süre sonra Amazon, çalışanların Ekim 2020’de ofise dönmesini beklediğini söylemişti. Ancak art arda gelen koronavirüs dalgaları dünyanın dört bir yanındaki şehirleri karantinaya almaya zorladığından şirket, bu tarihi birkaç kez ertelemek zorunda kalmıştı.

Kaynak: Amazon wants employees to return to the office in May – engadget