Skip to main content

Meta, “Meta Verified” programını işletme hesaplarını da kapsayacak şekilde genişletiyor.

Meta, daha önce Facebook ve Instagram’daki bireysel içerik üreticilerinin kullanımına açık olan Meta Verified programını, işletme hesaplarını da kapsayacak şekilde genişletmeye başladığını açıkladı.

Buna göre Meta platformlarındaki işletmeler de Meta Verified abonesi olabilecek ve içerik üreticilerine benzer şekilde mavi onay rozeti, öncelikli müşteri desteği ve kimlik hırsızlığı koruması gibi özelliklere sahip olacak. Doğrulanmış işletmeler aynı zamanda Facebook ve Instagram’daki aramalarda daha fazla görünürlük elde edecek. WhatsApp’taki işletmeler, web araması yoluyla keşfedilebilen ve birden fazla çalışanın müşterilerle sohbet etmesine ve onlara yanıt vermesine olanak tanıyan bir açılış sayfası oluşturabilecek.

Meta Verified’ın sadece Facebook ve Instagram ile sınırlı kalmayacağını, Meta çatısı altındaki WhatsApp’ın da programa dahil edileceğini belirtelim.

İşletmeler Meta Verified programına Facebook veya Instagram hesapları için ayda 21.99 dolar ödeme yaparak abone olabilecek. İkisini aynı anda onaylatmak istedikleri takdirde bu ücret 34.99 dolar olacak. Şirketin WhatsApp doğrulaması için herhangi bir fiyat açıklaması bulunmuyor.

Facebook ve Instagram’da testler önümüzdeki haftalarda belirli ülkelerde başlayacak ve bunu WhatsApp takip edecek.

Kaynak: Meta is expanding its paid verification badge to business accounts – The Verge