Skip to main content

Yeni özellikleriyle Bard’ın Google uygulama ve hizmetleriyle birlikte kullanımı, yanıtlarının tekrar kontrolü ve daha fazlası artık mümkün.

Google’ın blog gönderisine göre, teknoloji devinin chatbot’u Bard artık Gmail, Dokümanlar, YouTube ve daha fazlası gibi Google uygulamalarıyla entegre olabiliyor ve onlardan bilgi alabiliyor.

Bard’ın ürün yönetimi direktörü Yury Pinsky’nin yazdığı gönderiye göre, bu “Bard Uzantıları” birden fazla Google aracı ve uygulamasında bilgileri daha kolay bulacak. Pinsky açıklamasında, “Örneğin, Büyük Kanyon’a bir gezi planlıyorsanız artık Bard’dan Gmail’den herkese uygun tarihleri ​​almasını isteyebilir, gerçek zamanlı uçuş ve otel bilgilerine bakabilir, Google Haritalar’da havaalanına giden yol tariflerini görebilir ve hatta orada yapılacak şeylerle ilgili YouTube videolarını izleyebilirsiniz. Üstelik bunların tümünü tek bir görüşmede yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Pinsky, kullanıcıların bu uzantıları nasıl kullanmak istediğine karar verirken gizlilik ayarlarının kontrolünün her zaman kendilerinde olduğunu ve bunları istedikleri zaman kapatabileceklerini belirtiyor.

Şirket ayrıca Bard’ın yanıtlarını tekrar kontrol etmenin artık “Google It” butonuyla daha kolay olacağını duyurdu. “Google it” dün itibarıyla İngilizce olarak kullanıma sunuldu.

Google, Bard’ın yeni yeteneklerinin, dil işleme sistemi olan PaLM 2’ye yapılan güncellemeler sayesinde mümkün olduğunu söyledi.

Kaynak: Google Bard AI Dips into Gmail, Google Maps, YouTube – CNET