Skip to main content

xAI’ın chatbot’u Grok, gelecek hafta Premium+ abonelerine sunulacak.

X’in sahibi Elon Musk, XAI’ın chatbot’u Grok’un önümüzdeki hafta tüm Premium+ abonelerinin kullanımına sunulacağını açıkladı.

Bu hafta uygulama araştırmacısı Nima Owji, Grok’un X’in web uygulamasına nasıl eklendiğini gösteren ekran görüntülerini paylaştı ve URL’sinin twitter.com/i/grok olacağını belirtti. Bir ekran görüntüsüne göre, henüz Premium+ abonesi olmayan kullanıcıların Grok’u kullanabilmek için X Premium+ aboneliğine sahip olması gerektiği anlaşılıyor. Bir diğer görsel ise, Premium+ abonelerinin Grok ile nasıl sohbet edebileceklerini gösteriyor.

Grok adlı chatbot, OpenAI’ın ChatGPT’sine, Google’ın Bard’ına, Anthropic’in Calude’ına rakip olarak, 4 Kasım’da seçilmiş bir kullanıcı kitlesinde beta olarak kullanıma açılmıştı.

XAI’ya göre Grok’u diğer yapay zekâ ürünlerinden ayıran özellikleri arasında daha fazla kişiliğe sahip ve mizahi yaklaşımıyla daha eğlenceli bir chatbot olması yer alıyor. Grok’un ayrıca X platformu aracılığıyla gerçek zamanlı bilgiye erişime sahip olacağını ve bazı konularda güncel bilgiler için web’de arama yapabileceğini de belirtelim.

Musk, Grok’u duyurduktan sonra platforma Basic, Premium ve Premium+ olmak üzere üç ayrı abonelik planı sunmuştu. Grok, yalnızca Premium+ abonelerine açık olacak.

Kaynak: Elon Musk says xAI’s chatbot ‘Grok’ will launch to X Premium+ subscribers next week