Skip to main content

Instagram’da Reels indirme seçeneği yakında kullanıma sunulacak.

Instagram Başkanı Adam Mosseri’nin açıklamasına göre, artık tüm Instagram kullanıcıları herkese açık Reels’ları cihazlarına indirebilecek. Bu yeni seçeneğin kullanılma sunulmasından önce Reels’lar yalnızca daha sonra görüntülemek için Instagram uygulamasına kaydedilebiliyordu.

Mosseri Instagram yayın kanalında, indirilen Reels’ların tıpkı TikTok’ta göründüğü gibi hesap adının yer aldığı bir Instagram filigranına sahip olacağını ifade etti.

Kullanıcılar bu yeni özellik sayesinde artık paylaş butonuna dokunabilir ve bir Reels’ı kaydetmek için indirme seçeneğini kullanabilirler. Hesaplar ayrıca Reels’ları için indirme özelliğini kapatma olanağına da sahip olacak ve başkalarının kendi Reels’larını indirmesini engelleyebilecek.

İndirme seçeneği, Ayarlar > Gizlilik > Reels ve Remiks aracılığıyla kapatılabiliyor. Özelliği etkinleştirmek için ise “İnsanların Reels’larınızı indirmesine izin ver” seçeneğine tıklamak yeterli.

Ayrıca lisanslı bir ses veya parça kullanan bir Reels’ı indirilirse, indirilen videoda herhangi bir ses olmayacağını, yalnızca orijinal ses parçalarına sahip Reels’larda ses olacağını belirtelim.

Yeni özelliğin testlerini ABD’li kullanıcılar için Haziran ayından beri sürdüren Instagram artık tüm kullanıcılar için kullanıma sunmaya başlıyor.

Kaynak: Instagram now allows anyone to download public Reels – TechCrunch