Skip to main content

X, haber bağlantılarına başlıkları yeniden ekleme hazırlığında.

Hatırlarsanız X, geçen ay paylaşımlardan haber başlıklarını kaldırmıştı. Ancak X’in sahibi Elon Musk’ın paylaşımına göre platform, başlıkları URL’li ön izleme kartlarında tekrar göstermeye başlayacak.

Musk X üzerinden yaptığı paylaşımda, “X, yaklaşan bir güncellemede bir URL kartının görselinin üst kısmına başlığı yerleştirecek” dedi.

X’te bağlantılardan başlıkların kaldırılmasının sebebi, Elon Musk’ın platformdaki içeriklerin daha estetik görünmesini istemesiydi. Bunun yanında ana akışta daha fazla içeriğe yer verilebilmesi ve tıklama tuzağını azaltma gibi sebepler de vardı. Fakat başlıkların kaldırılmasından dolayı kullanıcıların içeriği öğrenmek veya başlığı okumak için URL kartına tıklaması gerekiyordu. Bu durum birçok haber sitesinin trafiğinde azalmaya sebep oldu. Yayıncılar bunu bertaraf etmek için ise, görsellerin üzerine kendi başlıklarını yazıp bağlantıyı ayrı ayrı yayımlamaya veya oluşturulan önizleme kartının görseline başlığı eklemeye başladı.

Musk, güncellemenin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında bilgi vermedi ve kartın neye benzeyebileceğine dair herhangi bir örnek de paylaşmadı. Bakalım haber başlıkları geri geldiğinde platformda ne gibi değişiklikler olacak göreceğiz.

Kaynak: Elon Musk says X will show headlines on the platform again – TechCrunch