Skip to main content

Google’ın ChatGPT rakibi chatbot’u Bard, artık YouTube videolarını analiz ederek sorulara çok daha spesifik yanıtlar verebiliyor.

Bard’ı geliştirme çalışmalarına devam eden Google, chatbot’un YouTube uzantısında bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile birlikte Bard, artık YouTube videolarının içeriğini anlayabilecek hale geldi.

Bard, Eylül ayındaki güncelleme ile birlikte YouTube videolarını analiz etme yeteneğine kavuşmuştu ancak bu, video içeriğinin gerçek incelemelerini ve bu içeriği ayrıntılı sorgular için yorumlama yeteneğini içermiyordu.

Şimdi ise Bard’ın bu yeni güncelleme sayesinde artık YouTube video içeriğine ilişkin daha derin bir analiz sunacağını söyleyen Google, Bard’ın yeni YouTube yeteneği ile ilgili şu örneği verdi: “Örneğin zeytinyağlı kek nasıl yapılır videoları arıyorsanız, Bard’a artık videodaki tarifte kaç yumurta kullanıldığını da sorabilirsiniz.”

Chatbot’un daha detaylı bilgiler sunabileceği de belirtiliyor. Örneğin bir DIY (kendin yap) videosunda hangi aletin kullanıldığı veya bir seyahat videosunda belirli bir yeri sormak mümkün olabilir.

Kaynak: Google Bard is getting smarter, now better understands YouTube videos – Android Authority