Skip to main content

Samsung’un yeni sağlık odaklı giyilebilir ürünü Galaxy Ring’i yılın ikinci yarısında tanıtacağı açıklandı.

Hatırlarsanız Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy S24 serisini ve yeni yapay zekâ özelliklerinin birçoğunu ayrıntılı olarak açıkladıktan sonra, yeni giyilebilir cihazı Galaxy Ring’in yolda olduğunun sinyallerini vermişti.

Samsung, Galaxy Ring’in teknik özellikleri veya piyasaya çıkış tarihi hakkında hiçbir açıklama yapmadı, yüzük hakkında tek bildiğimiz şey nasıl bir tasarıma sahip olacağıydı. Ancak yeni gelen bilgilere göre Galaxy Ring, bu yılın ikinci yarısında gelecek. Samsung Electronics Küresel B2B Giyilebilir/IoT/Aksesuar Bölümü Başkanı Daniel Seung, Samsung’un “yeni sağlık odaklı giyilebilir ürününü 2024’ün ikinci yarısında” tanıtacağını açıkladı.

Samsung’un Galaxy Ring’i yılın ikinci yarısında yapılacak olan Galaxy Watch 7 ve Galaxy Z6 katlanabilir telefonlarının tanıtılacağı ikinci Unpacked etkinliğinde tanıtması muhtemel. Bir sonraki Unpacked 2024 etkinliğinin ne zaman gerçekleşeceği henüz açıklanmadı ancak etkinlik genellikle her yıl Temmuz-Eylül arasında düzenleniyor.

Galaxy Ring, özellikle de Galaxy saatlerine fazla ilgi göstermeyen veya klasik saatler takmayı tercih eden Samsung Health meraklıları için son yılların en heyecan verici giyilebilir cihazlarından biri olarak öne çıkıyor.

Galaxy Ring’in özellikleri hakkında çok fazla bilgimiz olmasa da, insanların sağlık ve fitness verilerini sorunsuz bir şekilde bir araya getireceğini ve basit tasarımıyla her tarza uyum sağlayabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Samsung Health kullanıcılarının daha gelişmiş ve doğru fitness takibi için Galaxy Watch’u Galaxy Ring ile birleştirebilecekleri de bekleniyor.

Galaxy Ring’in piyasaya sürülmesi, aynı zamanda Samsung’un yaklaşan karma gerçeklik gözlüğünün duyurusu ile aynı zamana denk gelebilir. Eğer öyle olursa, Galaxy Ring’in AR/VR kullanıcıları için özellikler sunma ve daha kapsamlı bir cihaz ekosistemi oluşturma potansiyeli çok yüksek. Belki de Ring, gözlükler için bir kontrol cihazı görevi görebilir veya daha iyi el takibi sağlayabilir. Pek çok olasılık var ancak Samsung’un bu yeni ve gelecek cihazlara nasıl yaklaşacağını görmek için beklememiz gerekecek.

Kaynak: Samsung exec confirms Galaxy Ring is coming in 2nd half of 2024 – Sammobile