geleceğin meslekleri

Robo danışmanlar servet yönetiminde ezber bozuyor

Robo danışmanlar servet yönetiminde ezber bozuyor

TEKNOLOJİ | 02.09.2019 - 16:26

Dijital çağda yeniden biçimlendirilmeye hazır bir başka alan da paramızı yönetme şeklimiz. Servet yönetiminde ezber bozan robo danışmanlık hizmetleri ise bu noktada en dikkat çeken iş modeli.

Genetik danışman olmak

Genetik danışman olmak

TEKNOLOJİ | 03.07.2019 - 17:39

Tıp alanında kaydedilen teknolojik gelişmeler yeni iş kollarını da beraberinde getiriyor. Genetik danışmanlık da bu gelişmelerin sonucunda ortaya çıkan ve gelecekte daha da önem kazanacak bir uzmanlık alanı.

Robotik hizmetler teknisyeni olmak

Robotik hizmetler teknisyeni olmak

TEKNOLOJİ | 12.12.2018 - 10:49

Robotlar yavaş yavaş evlerde de kullanıma giriyor. Fakat bu makinelerin günümüzde en çok kullanıldığı yerler fabrika ve diğer endüstriyel ortamlar. Dijitalleşme ve endüstri 4.0 ile robotlaşmanın artacağını öngörmek mümkün. Dolayısıyla, bu alanda çalışacak kişilere talep artacak.

Geleceğin meslekleri neler olacak?

Geleceğin meslekleri neler olacak?

TEKNOLOJİ | 19.11.2018 - 09:32

Digital Age olarak Adgager ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘Geleceğin Meslekleri’ anketiyle, Türkiye’de çalışanların ve öğrencilerin çalışmak istedikleri sektörleri ve gelecek gördükleri işleri araştırdık.

GIG

GİG ?

TEKNOLOJİ | 20.09.2018 - 10:01

Dijital devrim, her bir yeni uygulama, platform ve mecra ile de bu pazaryerini yüzbinlerce yeni kaynağa açıyor. Gig Ekonomisi adı verilen bu yeni ekonomik düzende mobil uygulamalar ve internet siteleri üzerinden işveren ve serbest çalışan anında bağlantı kurup taksi hizmetinden proje üretimine kadar geniş çerçevede işler yaptırılabiliyor.

Hangi meslek ne zaman yok olacak

Hangi meslek ne zaman yok olacak

POPÜLER | 05.06.2017 - 14:11

Oxford Üniversitesi’ndeki yapay zeka uzmanları, çeşitli iş alanlarında makinelerin insanlardan daha ehil olacağı tarihleri hesapladı.

bill gates gelecegin meslekleri

Bill Gates geleceğin mesleklerini açıkladı

İŞ DÜNYASI, TEKNOLOJİ | 30.01.2017 - 14:17

Teknoloji denince akla gelen ilk isimlerden olan ve 85 milyar dolara yakın servetiyle dünyanın en zengin insanları listesinde ilk sıraya oturan Bill Gates, Columbia Üniversitesi’nde gençlerle buluştu.