İŞ DÜNYASI

Digital Age | 26.10.2021 - 19:21

Elon Musk’un serveti bir gecede 36 milyar dolar arttı

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk ile ikinci sırada bulunan Jeff Bezos arasında yaklaşık 100 milyar dolarlık bir fark oluştu.

Hertz’in dün 100 bin kadar Tesla’yı filosuna katacağını açıklamasının ardından Tesla’nın market değeri 1 trilyonu geçmiş ve Tesla dünya üzerinde pek az şirketin içinde bulunduğu bir kategoriye dahil olmuştu. Bu gelişme, şirketin CEO’su Elon Musk’u da etkiledi.

Musk’un serveti bir gecede 36,2 milyar dolar kadar artarken, Bloomberg bu artışın bugüne kadar kaydettiği en büyük artış olduğunu açıkladı. Bloomberg, Tesla CEO’su Elon Musk’un toplam varlığının 288,6 milyar dolar olduğunu hesaplarken, bu rakamı Toyota’nın 282 milyar dolarlık varlığı ile ve Tesla’nın rakipleri olan General Motors’un (83,9 milyar dolar) ve Ford’un (62,8 milyar dolar) varlıkları ile kıyasladı.

Musk, Tesla’nın yaklaşık %20’sine sahip olmasının yanı sıra The Boring Company ve SpaceX’in de kurucusu.

Musk, dünyanın en zengin insanı listesinde Jeff Bezos’u ilk defa bu yılın Ocak ayında geçse de bu unvan birkaç kez ikili arasında el değiştirmişti. Bu son gelişmenin ardından Musk ile Bezos arasında yaklaşık 100 milyar dolarlık bir fark oluştu. Bloomberg tarafından Bezos’un toplam servetinin 192,6 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: Elon Musk’s Net Worth Rose $36 Billion As Tesla Stock Surged – Business Insider