Skip to main content

Oyuncak devi NFT piyasasına bir dönemin ünlü dizisi ile hızlı bir giriş yapmak istiyor.

Dünya çapında hizmet veren oyuncak ve eğlence şirketi Hasbro, ilk NFT koleksiyonunu duyurdu. İlk koleksiyonunda Power Rangers temasını tercih eden Hasbro, bu NFT’lerin WAX (Worldwide Asset eXchange) blokzinciri üzerinden alınabileceğini duyurdu.

Hasbro’nun düzenlediği Pulse Con adlı konferans sırasında duyurulan NFT’ler, öncelikli olarak Hasbro Pulse üyelerinin, daha sonra ise tüm internet kullanıcılarının alımına açılacak. Sınırlı sayıda üretilen NFT’ler, daha sonra özel üretim Power Rangers figürleri ya da the Lightning Collection Zord Ascension Project Special Edition Dino Megazord figürü ile takas edilebilecek.

Hasbro’nun WAX’ı tercih etmesinin ardında yatan neden ise WAX’ın sunduğu sistem üzerinden fiziksel ürünler ile NFT’lerin eşleştirilme imkânının olması. Daha önce WAX üzeinden MLB (Major League Baseball), Capcom oyunu olan Street Fighter, Deadmau5 ve Weezer NFT’lerinin de satışa sunulduğu biliniyor. Ayrıca, WAX’ın enerji verimliliği yüksek, karbon nötr bir blokzinciri teknolojisi kullanmasının da Hasbro’nun tercihinde önemli bir rol oynadığı açıklandı.

VentureBeat haberine göre bu proje hakkında WAX ile Hasbro arasında ilk diyalog 2019 yılı Temmuz ayında başlamış.

Kaynak: Hasbro launches Power Rangers NFT collection on Wax blockchain | VentureBeat