Skip to main content

Elon Musk, press@twitter.com basın adresine atılan mail’leri kaka emojisi ile otomatik olarak cevaplıyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra toplu işten çıkarmaların ardı arkası kesilmedi. Bunun yanı sıra reklam gelirlerinde yaşanan düşüşler ve davalar da Twitter’a yönelik birçok soruyu beraberinde getirdi.

Tüm bu konular hakkında bilgi almak isteyen basın çalışanlarına Musk’tan hoş olmayan bir karşılama geldi. Musk, hafta sonu Twitter üzerinden şirketin basın e-postalarına aylardır cevap verilmeyen mesajlara otomatik olarak “💩” yanıtı verileceğini duyurarak medyayı küçümsediğini bir kez daha net bir şekilde ortaya koydu.

Musk paylaştığı Tweet’inde “press@twitter.com artık otomatik olarak 💩 ile yanıt veriyor” diye yazdı.

Musk Twitter’ı resmi olarak satın almadan önce, şirketin iletişim ekibi düzenli olarak muhabirlerin sorularını yanıtlıyordu. Ancak Musk maliyetleri kısmak için çalışanları işten çıkarmaya başladığında (şirketin yarısından fazlası işten çıkarıldı), Twitter’ın iletişim ekibi ilk gidenlerden oldu.

Twitter CEO’sunun bu son yaptığına şaşırmamak gerek. Çünkü Musk, geçen sene Twitter’ın eski CEO’su Parag Agrawal ile sahte ve spam hesaplar ile ilgili tartışmış ve Agrawal’e yine kaka emojisi ile yanıt vermişti.

Kaynak: Elon Musk Sets Poop Emoji as an Autoreply to Twitter’s Press Email – Gizmodo