Skip to main content

Amazon önümüzdeki günlerde 9 bin kişiyi daha işten çıkaracağını duyurdu. İşten çıkarmalardan AWS, Twitch, PXT ve reklamcılık birimleri etkilenecek.

CEO Andy Jassy tarafından dün sabah yayımlanan bir notta şirket, işten çıkarmalardan Amazon Web Service (AWS), Twitch oyun bölümü, reklamcılık ve PXT (deneyim ve teknoloji çözümleri) kolundakilerinin etkileneceğini söyledi. Jassy, ​​hangi rollerin ortadan kalkacağını belirlemediklerini ve işten çıkarmaların tüm ayrıntılarını hâlâ tamamlamadıklarını ifade etti.

Jassy, Nisan sonuna kadar işten çıkarmaların tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek “İşten çıkarmalardan etkilenenlere, müşteriler ve şirket adına yaptığınız işler için teşekkür etmek istiyorum. Takım arkadaşlarımıza veda etmek asla kolay değil. Etkilenen çalışanlarla iletişim kuracağız. Elbette bırakmak zorunda kaldıklarımızı destekleyeceğiz ve ayrılık ödemesi, geçici sağlık sigortası yardımları ve dışarıdan işe yerleştirme desteği içeren paketler sağlayacağız” diye yazdı.

Kasım ayında işe alımları durduran ve geçen ocak ayında 18 bin kişiyi işten çıkaran Amazon’un dünya çapında yaklaşık 1,5 milyon çalışanıyla dünyanın en büyük işverenlerinden biri olduğunu belirtelim.

Kaynak: Amazon confirms another round of layoffs, impacting 9,000 people in AWS, Twitch and other units