Skip to main content

Musk, seyahat planlarını paylaşan hesapların güvenlik sorunu haline geldiğini söylerken, her dedikoduyu yalanlayamayacağına da dikkat çekti.

Elon Musk’ın seyahat planlarını paylaşmayacağını açıklayan Tesla yatırımcısı bir Twitter kullanıcısı hem Musk’ın bu planların paylaşılmasını istemediğini hem de Musk’ın ve ailesinin güvenliği için paylaşım yapmamanın daha doğru olduğunu düşündüğünü açıklarken, bu paylaşıma yorum yapan Musk, durumun bir güvenlik sorunu haline geldiğini yazdı.

Musk, Pazartesi günü, Drive Tesla Canada tarafından paylaşılan ve Musk’ın bu hafta Tesla’nın Berlin’deki fabrikası Gigafactory’i ziyaret edeceğini duyuran paylaşımı yalanlamış, her dedikoduyu yalanlayamayacağını ve Berlin’e Şubat ayında gideceğini belirtmişti. Tesla Drive Canada’da çıkan haberde Musk’ın Tesla’nın Berlin fabrikasında üretilmiş iki adet Tesla Model Y ile Almanya’nın çeşitli bölgelerine ziyaretler gerçekleştireceği aktarılmıştı.

Insider, bu ayın başında paylaştığı bir haberde Tesla’nın bu yıl içinde Berlin’de bulunan Gigafactory’de üretime başlamayı planladığı bilgisini paylaşmıştı. Musk, Gigafactory’nin geçtiğimiz yılın Kasım ayında üretime başlayacağını öngörse de bu durum mümkün olmamıştı.

Musk’ın Ekim ayında Giga-Fest’te yaptığı açıklamaya göre Tesla, Berlin Gigafactory’de yıl sonuna kadar haftalık 5 bin ila 10 bin Model Y üretimi yapabilecek kapasiteye ulaşmak istiyor.

Kaynak: Elon Musk says social media accounts that track his travel movements are becoming a ‘security issue’ – Insider