Skip to main content

Şifre paylaşım kısıtlamasından etkilenen ilk ülke Kanada olacak.

Netflix’in bir süredir uyguladığı şifre paylaşım kısıtlaması yakında Disney+’a da geliyor. Şirket, 1 Kasım’da Kanada’dan başlayarak kullanıcıların Disney Plus şifrelerini ve hesaplarını artık evlerinin dışındaki kişilerle paylaşmalarına izin vermeyecek.

Disney+, Kanadalı abonelerine gönderdiği e-posta’da 1 Kasım’dan itibaren şifre paylaşımının kısıtlanacağını açıkladı. Buna göre, kullanıcılar artık Disney+ şifrelerini ve hesaplarını artık evlerinin dışındaki kişilerle paylaşamayacak.

Disney CEO’su Bob Iger geçen ay şirketin, Netflix’in izinden giderek şifre paylaşımına son vermeyi planladığını söylemişti. Netflix’in hesap paylaşım kurallarına göre, premium aboneler hesaplarına fazladan iki kişi, standart aboneler fazladan bir kişi ekleyebiliyor. Temel plan ise ekstra kullanıcıya izin vermiyor. Disney+’ın benzer kurallar uygulayıp uygulamayacağı henüz bilinmiyor.

Bununla birlikte Disney+’ın Hulu ile birlikte sunulan hizmetler de dahil olmak üzere fiyatlarını 12 Ekim’de artıracağını belirtelim.

Kaynak: Disney Plus Password Sharing Crackdown to Begin Nov. 1 – CNET