Skip to main content

Netflix, şifre paylaşımını Türkiye dahil küresel çapta yasaklamaya başladı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, bir süredir yürürlükte olan şifre paylaşımını yasaklayan uygulamasını, Türkiye dahil tüm ülkelere getiriyor. Uygulama ile artık şifreler sadece aynı ev içindeki farklı cihazlarla paylaşılabilecek.

Uygulamanın abonelik planlarına göre değişiklik göstereceğini ve her kullanıcının, hesapları için ortak bir WiFi / hane belirleyeceğini söylemekte fayda var. Hesap adına belirlenen hane dışındaki cihazlardan içerik izleyen bir kullanıcı tespit edildiği takdirde, bu kullanıcıdan üyelik ücretinin kendisinin ödeyeceği bir hesaba geçmesinin talep edileceğini belirtelim. Her hesap için “Netflix sadece hesap sahibinin ve birlikte yaşadığı kişilerin kullanımı içindir” uyarısı yer alacak.

Netflix’in 2023’ün ikinci çeyreğine ilişkin mali durum raporuna göre şifre paylaşımını yasaklamak işe yaradı. Şirketin açıkladığı verilere göre, Mart ayından itibaren katılan 5,9 milyon yeni kullanıcı ile dünya genelinde toplam abone sayısı 238,4 milyona çıktı.

Kaynak: Netflix brings password-sharing crackdown to India and every other market – TechCrunch