GERÇEK ZAMAN

Digital Age | 02.12.2021 - 17:46

Cyberwhistle düdüklerinden sonra Tesla’dan bu hafta ikinci sürpriz: Çocuklar için elektrikli ATV, Cyberquad for Kids

Tesla, dün duyurduğu Cyberwhistle düdüklerinden sonra bu hafta ikinci bir sürpriz yaparak Cyberquad for Kids'i sessizce satışa sundu.

Tesla’nın Cyberquad isimli bir ATV’yi piyasaya sürme planlarının olduğu biliniyordu. Cyberquad, 2019 yılının Kasım ayında Cybertruck tanıtımı sırasında görücüye çıkmış ve özellikle markanın sıkı takipçileri tarafından merakla beklenir olmuştu. Henüz bu ATV modelinin ne aşamada olduğunu ve ne zaman satışa sunulacağını duyurmayan Tesla, bugün, çocuklar için ürettiği Cyberquad for Kids adlı ürünü bin 900 dolar fiyatla satışa sundu.

Tamamıyla elektrikli olan bu ATV, tam şarj ile saatte 16 kilometre hıza ulaşabiliyor ve yaklaşık 24 kilometre kadar yol kat edebiliyor. Şirket, bu ATV’nin 8 yaş ve üstü çocuklar için uygun olduğu bilgisini paylaştı. Tesla ayrıca, tatil sezonu öncesinde duyurduğu Cyberquad for Kids’in 2 ila 4 hafta arasında dağıtımına başlanacağını da açıkladı.

Cybertruck for Kids, Tesla’nın bu hafta açıkladığı ikinci beklenmedik ürün. Zira şirket, dün, Cybertruck esintileri taşıyan 50 dolarlık düdükleri de sessizce satışa sunmuştu. Elon Musk, düdükler ile ilgili olarak paylaştığı tweette, insanları Apple’nin Ekim ayında tanıttığı Parlatma Bezi’ni almak yerine Tesla Cyberwhistle almaya davet etmişti.

Kaynak: Tesla quietly launches an electric ATV for kids — just in time for the holidays? – The Next Web