Skip to main content

Apple, Vision Pro’dan umduğunu bulamadı.

Hatırlarsanız Apple’ın WWDC23 kapsamında merakla beklenen karma gerçeklik gözlüğü Apple Vision Pro’nun resmi olarak tanıtıldığını sizlere aktarmıştık. 3500 dolarlık dudak uçuklatan fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken Vision Pro’dan umduğunu bulamayan teknoloji devi Apple, Vision Pro satışlarının beklentilerin altında kalması nedeniyle üretimi azaltma kararı aldı.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2024 yılı için Vision Pro sevkiyat beklentilerini azalttığını ve bir sonraki model için planlarını gözden geçirdiğini söyledi.

Kuo’nun açıklamalarına göre, ilk olarak ABD pazarında satışa sunulan Vision Pro’nun diğer pazarlara giriş yapmadan satışları kısa sürede düştü. Kuo, Apple’ın 2024 yılında sevk etmeyi planladığı Vision Pro sayısını 800 binden 450 bine düşürdüğünü belirtti. Yani neredeyse yüzde 50 oranında bir beklenti kaybı olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra Apple’ın, Visio Pro için yeni bir yol haritası çizeceği ve 2025 veya sonrası için daha uygun fiyatlı bir Vision Pro çıkarabileceği iddia ediliyor.

Kaynak: Apple reportedly cuts Vision Pro production due to low demand – The Verge