Skip to main content

Ortaklık kapsamında Ferrari, pistte ve pist dışında performansı hızlandırmaya yardımcı olmak için gelişmiş HP teknolojisi ve hizmetlerini kullanacak. 

Ferrari ve HP, çok yıllı bir unvan ortaklığını duyurdu. HP tarafından yapılan açıklamaya göre, dünyanın en ikonik iki şirketini birbirine bağlayan ortaklık, Scuderia Ferrari Formula 1 takımı, the Scuderia Ferrari Esports takımı ve Scuderia Ferrari Sürücü Akademisi’nde sürdürülebilir inovasyonu ilerletmek ve amaca yönelik teknolojiyi hızlandırmak için ortak bir taahhüt içeriyor.

Buna ek olarak, HP logosu, takımın Scuderia Ferrari HP olarak yarışmaya başlayacağı 3-5 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan Miami Grand Prix’si öncesinde Maranello F1 araçlarında ilk kez görücüye çıkacak. Scuderia Ferrari Esports takımı ve tamamen kadınlardan oluşan F1 Academy serisinde Maya Weug tarafından kullanılan Scuderia Ferrari aracı da yeni takma adla yarışacak.

Ortaklığın bir parçası olarak, HP’nin uyarlanabilir PC’ler ve cihazlar, konferans teknolojisi ve baskı yetenekleri de dahil olmak üzere yüksek performanslı ürün ve hizmetlerinin entegrasyonu, Scuderia Ferrari HP ve Prancing Horse’un diğer yarış takımlarının pistte ve pist dışında eğitim hassasiyetini turbo şarj etmesini ve stratejik karar verme sürecini optimize etmesini sağlayacak.

Miami Grand Prix’si öncesinde, her iki kurumdan temsilciler, Miami için özel olarak tasarlanmış bir sürümle piyasaya çıkacak olan Scuderia Ferrari HP görünümünün tanıtımı için hazır bulunacak. Tanıtıma katılacak isimler arasında Ferrari CEO’su Benedetto Vigna, Scuderia Ferrari HP Takım Müdürü Fred Vasseur, takımın sürücüleri Charles Leclerc ve Carlos Sainz ve HP CEO’su Enrique Lores yer alıyor.

Ferrari CEO’su Benedetto Vigna, işbirliğinin sürekli ilerleme, sürdürülebilirlik ve teknolojiye olan bağlılığı yansıttığını belirtirken, HP CEO’su Enrique Lores ise HP ve Ferrari arasındaki ortaklığın geleceği besleyen teknoloji ve işçilikte doğal bir uyum olduğunu ifade etti.