Skip to main content

İranlı bir bilim insanı, geliştirdiği zaman makinesiyle kullanıcıların 8 yıl sonrası hakkında bilgi alabileceğini iddia etti. Ntvmsnbc’nin haberine göre; İran’ın başkenti Tahran’da yaşayan Ali Razeghi, geleceği insanlara getirmeyi planlıyor. Stratejik…İranlı bir bilim insanı, geliştirdiği zaman makinesiyle kullanıcıların 8 yıl sonrası hakkında bilgi alabileceğini iddia etti.

Ntvmsnbc’nin haberine göre; İran’ın başkenti Tahran’da yaşayan Ali Razeghi, geleceği insanlara getirmeyi planlıyor.
Stratejik Buluşlar Merkezi müdürü olan Razeghi, geliştirdiği zaman makinesinin bir dokunuşla gelecek hakkında bilgileri yazı olarak kullanıcıya sunduğunu belirtti.
Sistemin karmaşık bir algoritma sistemiyle çalıştığını vurgulayan Razeghi, “Bu proje için 10 yıldır çalışıyorum. Buluşumun boyutu dizüstü bir bilgisayar boyutunda. Kullanıcının 5-8 yıl sonrası hakkında detayları verebilir. Sizi geleceğe götürmeyecek, geleceği size getirecek” dedi.
Çin bu fikri çalabilir 
The Telegraph gazetesinin haberine göre, projesini henüz sunmaya çekinen Razeghi sebebini ise “Prototipin lansmanını yaparsak Çin fikrimizi çalarak bir gecede milyonlarca üretecek” sözleriyle açıkladı.
Ali Razeghi’nin İran Stratejik Buluşlar Merkezi’nde kendi adına kayıtlı 179 farklı icat bulunuyor.