Skip to main content

iyzi Payments’ın bir ürünü olan iyzico ödeme sistemi pazara giriş yaptı.    Eticaret ödeme yönetimi alanında hizmet veren şirket iyzi Payments, ilk ürünü olan iyzico’nun Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.  Avrupa’da eticaret alanında Firstdata,…iyzi Payments’ın bir ürünü olan iyzico ödeme sistemi pazara giriş yaptı. 
 
Eticaret ödeme yönetimi alanında hizmet veren şirket iyzi Payments, ilk ürünü olan iyzico’nun Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. 
Avrupa’da eticaret alanında Firstdata, ClickandBuy, Klarna gibi şirketlerde önemli kariyerlere sahip olan Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından Türkiye’de kurulan ve eticaret ödeme sistemleri alanına odaklanan iyzi Payments, ilk ürünü olan iyzico ile pazara giriş yaptı.

Lansmanda konuşan iyzi Payments CEO’su Barbaros Özbugutu, Türkiye’nin eticaret alanında hızlı gelişen bir pazar olduğunu ve sektörün bundan sonraki süreçte büyümesini sürdürebilmesi için yeni yaklaşımların ortaya koyulması gerektiğini dile getirdi. Özbugutu, büyüme yolunda önemli basamaklardan birinin güvenlik olduğuna dikkat çekerek eticarette tüketicilerin ve şirketlerin kendilerini daha güvende hissedeceği bir ortam yaratmak için çalıştıklarını dile getirdi.
 
iyzi Payments’ın Türkiye pazarı için geliştirdiği iyzico ödeme sistemi yönetim platformu yeni kurulan eticaret platformlarına ‘kopyala-yapıştır’ yöntemiyle 5 dakika içinde ödeme altyapısı kurabilme ve  48 saatte satışa başlama imkanı sağlıyor. 
iyzico sisteminin en dikkat çekici özelliklerinin başında kolay entegre edilebilmesi geliyor. iyzico çözümleri, ödeme yöntemlerinin kullanılacağı siteye sadece kısa bir kod yardımıyla ekleniyor. Bu süreç iyzico sistemine kayıt ve ‘kopyala-yapıştır’ şeklinde kodun siteye eklenmesiyle 5 dakika içinde kolayca tamamlanabiliyor.
 
iyzico’yu 100 eticaret şirketi test edecek 
Lansman sonrası dönem için profesyonel ve doğru hizmet sunulması hedefiyle tasarlanan test kullanımı sürecinde sisteme kaydını yapacak ilk 100 eticaret şirketi iyzico’yu test etme fırsatı yakalayacak. iyzico sistemi Mayıs itibariyle tüm eticaret şirketlerine kapısını açacak, sisteme kayıtlı olan ve yeni kayıt yapacak şirketler bu tarih itibariyle 48 saat içinde ödeme almaya başlayacaklar.