Skip to main content

YouTube, uzun süredir beklenen çevrimiçi müzik servisi YouTube Music’i duyurdu.

YouTube‘un uzun süredir beklenen çevrim içi müzik servisi YouTube Music‘in çıkış tarihi belli oldu. YouTube’un milyonlarca şarkı ve klip içeren yeni müzik platformu 22 Mayıs’ta kullanıma sunacak.

YouTube, çevrimiçi müzik servisleri Spotify ve Apple Music gibi kullanıcıların beğenisine sunacağı servisi YouTube Music’i 25 Mayıs’ta kullanıma sunacağını açıkladı. YouTube Music’e ücretli olarak abone olmak ya da reklamlı ve ücretsiz versiyonunu kullanmak mümkün olacak. Uygulama, dinleme geçmişi ve konuma göre önerilerde de bulunacak.

YouTube Music‘in ücretsiz versiyonu reklam destekli olacak ve Google Play Music aboneleri ise ücretli versiyonu ekstra bir ücret ödemeden kullanabilecek. Yeni aboneler aylık 9,99 Dolar ödeyerek YouTube Music Premium’u kullanabilecek. Premium üyeleri ise şarkıları indirebilecek, uygulama arka planda çalışırken de müzik dinleyebilecek. 11,99 Dolar’lık YouTube Premium ile YouTube Red abonelerine sunulan orijinal dizi ve filmlere de erişim sağlanabilecek.

YouTube Music 22 Mayıs’tan itibaren ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore’de hizmete girecek. Hizmetin Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Gelişmeleri yakından takip etmek için resmi sitesi üzerinden e-posta adresinizi kaydedebilirsiniz.