Skip to main content

YouTube dün yaptığı açıklamada, Premium için yeni abonelik planlar üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

YouTube ekibi üyesi  Hazel tarafından paylaşılan bir gönderide, “Mevcut tekliflerimizi daha fazla bölgeye genişleterek üyelere daha fazla plan seçeneği sunma taahhüdünde bulunuyoruz. Ayrıca gelecekte Premium avantajlarınızı arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayacak yeni planlar geliştiriyoruz” denildi. Ancak yeni planların nasıl olabileceği veya hangi avantajları sunacağı belirtilmedi.

Halihazırda sadece Bireysel, Aile ve Öğrenci olmak üzere 3 YouTube Premium abonelik planı bulunuyor. Premium abonesi olmanız durumunda videoları reklamsız izleme, çevrimdışı izlemek için indirme ve YouTube Müzik kütüphanesine reklamsız erişim gibi avantajlar elde ediyorsunuz.

YouTube, ayrıca Premium aboneleri için yeni özellikler ekleyeceğini de açıkladı. Yakın zamanda Android’de başlatılan yapay zekâ destekli Jump Ahead (İleriye Sar) özelliği, önümüzdeki haftalarda iOS’ta da kullanıma sunulacak. Bununla birlikte Android’’de Premium kullanıcılar, YouTube Shorts’ları TikTok’ta zaten mevcut olan bir özellik olan resim içinde resim modunda izleyebilecekler.

Premium aboneler, çevrimiçi katılabilecekleri bir dizi deneyime erişim sağlayacaklar. Bu deneyimler arasında Shorts’ların otomatik olarak telefonlarına indirilmesi ve çevrimdışı izlenebilmesi, konuşabilen bir yapay zekâ asistanı ve masaüstünde yeniden tasarlanmış bir izleme sayfası bulunuyor.

Kaynak: More YouTube Premium plans are coming – The Verge