Skip to main content

YouTube’dan Kai Chuk’un yaptığı açıklamaya göre YouTube Music’e yakında podcast geliyor.

YouTube’dan Kai Chuk, Brooklyn’de düzenlenen On Air Fest’te Hot Pod Summit sırasında podcast’lerin yakın gelecekte YouTube Music’e geleceğini resmen duyurdu.

Podcast ile ilgili çok fazla bilgi olmasa da bazı ayrıntılar var. Örneğin SquadCast.fm’den Arielle Nissenblatt’ın paylaştığı tweet’e göre, YouTube Music’te telefonun ekranı kilitliyken bile podcast dinlenebilecek.

Podcast platformu Buzzsprout’tan Alban Brooke ise paylaştığı tweet’te YouTube Music’te podcast serilerinin öncelikle sadece ses daha sonra ise ses ve video ile birleştirilerek sunulabileceğini ifade etti.

YouTube gönderdiği bir e-postada ise içerik oluşturucuların sesli podcast’lerini bu yılın sonlarında RSS aracılığıyla yükleyebileceklerini açıkladı. Ayrıca YouTube Music’in şimdilik yalnızca ABD’deki podcast’leri destekleyeceğini duyurdu.

HotPod Summit’te YouTube’un podcast’ler için sesli reklamlar sunacağından da bahsedildi. YouTube’un kullanıcının dinleme alışkanlıklarına göre podcast’leri önereceği ve YouTube kanallarının bir noktada özel bir podcast sekmesine sahip olabileceği de belirtildi.

Kaynak: Podcasts are officially coming to YouTube Music – 9TO5Google