Skip to main content

Instagram kurucuları tarafından geliştirilen Artifact haber uygulaması, ön kayıt gerektirmeden herkesin kullanımına açıldı.

Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger’ın Artifact adlı yeni uygulamasını sizlere aktarmıştık. Ocak ayından beri bekleme listesi kaydı açık olan uygulama, Çarşamba günü hem Android hem de iOS sürümüyle ön kayıt gerektirmeden herkesin kullanımına açıldı.

Yapay zekâ tarafından desteklenen kişiselleştirilmiş bir haber akışı uygulaması olan Artifact, uygulamayı ilk açtığınızda ilginizi çeken en az 10 konu seçmenizi istiyor.  Listede en popülerler başlığı altında; yaşam tarzı, sağlık, teknoloji ve bilim, iş ve finans, sanat, tasarım ve kültür, spor gibi sayısız seçenek yer alıyor. Uygulamada önde gelen haber kuruluşlarına abone olabilir haber akışınızda bu yayınlardan gelen içerikleri okuyabilirsiniz. Arka planda çalışan yapay zekânın kullanıcı tercihlerini analiz etmesi sayesinde, Sizin İçin sekmesinde metin içeriklerini görmek mümkün.

Artifact’in en son sürümü, deneyiminizi kişiselleştirmenize yardımcı olacak araçlar sunuyor. Ayrıca onu nasıl kullandığınıza bağlı istatistikler sunarak okuma geçmişinizi görselleştiriyor. Bunun yanı sıra hangi haberlerle ilgilendiklerini öğrenmek için kişilerinizle bağlantı kurarak ağınızda nelerin popüler olduğunu görmenizi sağlıyor.

Bununla birlikte kullanıcılar, beğenmedikleri makale ve yayıncılar hakkında geri bildirimde bulunarak ya da genel ilgi kategorilerini seçip kaldırarak ilgi alanlarını yönetebilecek. Kullanıcılar ayrıca Artifact’i telefon numarası girmeye gerek kalmadan ilk açılışta anında kullanılabilecek.

Kaynak: Instagram founders open Artifact news app to all – digitaltrends