Skip to main content

Video düzenlemeyi daha basit hale getiren YouTube Create, artık Android sistemi üzerinde Türkçe olarak içerik üreticilerle buluşuyor. 

YouTube Create, mobil odaklı içerik üreticilerinin video düzenleme süreçlerini kolaylaştırarak YouTube’a özgü içerik üretmelerini ve bunları yükleme süreçlerini daha basit hale getiriyor. Paylaşılan bilgilere göre; YouTube, geçen yıl sunulan YouTube Create beta sürümüne yönelik yaratıcı toplulukların geri bildirimlerini dikkate aldı ve beta deneyimini geliştirerek uygulamayı yeni bölgelerde ve dillerde de kullanıma sundu. Artık Türkçe dahil olmak üzere yeni dillerde kullanılabilen YouTube Create, video düzenleme işlemini daha kullanıcı dostu bir hale getiriyor.

YouTube CreateYouTube ile entegre bir şekilde çalışacak YouTube Create ile kullanıcılar, tek bir dokunuşla Shorts videolarını ve daha uzun videoları kolayca oluşturup doğrudan kanallarında yayımlayabilecek. YouTube Create önümüzdeki dönemde de yenilikleri ve güncellemeleriyle birlikte içerik üreticilerle buluşmaya devam edecek.

YouTube Create ile neler yapılabilir?

  • Ses temizleme: YouTube Create’te “Ses Temizleme”ye dokunarak arka plan gürültüsü otomatik olarak kaldırılabilir, böylece sesler net ve duyulması kolay olur.

  • Ritim eşleme: “Ritim Bulucu” müzikteki en ilgi çekici ritimleri otomatik olarak belirleyerek bunları zaman çizelgesine ekler. Bu sayede, kliplerde müzik kolayca ayarlanabilir. Düzenlemeler mükemmel bir şekilde senkronize edildiği için, kusursuz görüntü ve ses elde etmek için fazla çaba harcamaya gerek kalmaz.

  • Telifsiz müzik kütüphanesi: YouTube Create ile uygulama içinde arama yapılarak binlerce telifsiz şarkı arasından seçim yapılabilir. YouTube Create’in müzik kütüphanesi telifsiz olduğu için içerik üreticileri YouTube içeriklerini bu müziklerle paylaşabilir.

  • Sesli anlatı ve otomatik altyazı: Düzenleme süreci bittikten sonra yerleşik seslendirme aracı kullanılarak hikâye aktarılabilir.

  • Videonun altyazısı, otomatik altyazı özelliği sayesinde tek bir dokunuşla yazılabilir, düzenlenebilir ve birçok farklı metin stili arasından seçim yapılabilir.

  • Efektler, filtreler, çıkartmalar ve daha fazlası: Uygulama içinde binlerce çıkartma ve GIF ile birlikte kullanılabilen birçok özel efekt ve filtre seti yer alır. Renk, parlaklık ve doygunluğu ayarlanabilir, bu sayede videolar kullanıcıların kendi özgün tarzlarına uygun hale getirilebilir.