Skip to main content

Cloud4Next; AWS, Google Cloud, Microsoft Azure ve Alibaba Cloud olmak üzere 4 büyük dünya devinin hizmet ve ürünlerini yerel çözümlerle entegre ederek sunuyor.

Cloud4Next; AWS, Google Cloud, Microsoft Azure ve Alibaba Cloud olmak üzere 4 büyük bulut bilişim deviyle işbirliği yaparak onların hizmet ve ürünlerini yerel çözümlerle entegre ederek sunmaya başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, bu hamle ile işletmelerin tüm dünyanın en gelişmiş bulut teknolojilerine tek bir platformdan erişerek dijital dönüşümlerini kolaylaştıracağı belirtildi.

Cloud4Next Genel Müdürü Tunca Taşçı

Cloud4Next Genel Müdürü Tunca Taşçı

Cloud4Next Genel Müdürü Tunca Taşçı konuya ilişkin açıklamasında yerel kurumların küresel sahnede rekabet edebilmesi için şartları eşitlediklerini vurguladı. Taşçı, “Cloud4Next olarak, 4 büyük teknoloji deviyle işbirliğimiz ve yetkin mühendis ekibimiz sayesinde, işletmelere yapay zekâ, veri analitiği, microservis mimarisi gibi teknolojilerden bulut servisleri ile faydalanmasını sağlıyoruz. Yerel düzenlemelere uygun olarak da, İstanbul ve Ankara’daki veri merkezlerimizde kendi bulut altyapımız üzerinden  işletmelerin dijital dönüşümlerini kolaylaştıracak zemini hazırlıyoruz” dedi.

Türkiye’de işletmelerin yüzde 40’ının bulut teknolojilerini kullandığını ve pazarın her yıl yaklaşık yüzde 20 büyüdüğünü belirtan Tunca Taşçı, bulut pazarının büyüklüğünün net olmamakla birlikte Türkiye’de 300 milyon dolara ulaştığını ifade etti. Cloud4Next’in Türkiye’de multi-cloud ve hibrid-cloud yaklaşımlarının öncüsü durumunda olduğuna dikkat çeken Taşçı şunları söyledi: “Şirketlerin geleneksel altyapılarını, kendilerine en uygun bulut altyapısına taşımasını, yapay zekâ vb. son teknolojileri en etkin şekilde kullanmalarını sağlayarak, global pazarda rekabet edebilecek seviyeye çıkarmayı ve bulut teknolojisi konusunda rehber olmayı hedefliyoruz.”

Türkçe dil desteğiyle ve yerel çözümlerle işletmelerin ihtiyaç duydukları tüm bulut bilişim hizmetlerini tek bir platform üzerinden karşılayan Cloud4Next, bulut teknolojilerinde çözümler sunmanın yanı sıra işletmelerin dijital dönüşüm sürecinde gereksinim duydukları desteği de sağlıyor.