Skip to main content

CoinTR ve Huawei, Web3 inovasyonunu birlikte destekleyecek.

CoinTR, Huawei ile Barselona’da düzenlenen 2024 Mobil Dünya Kongresi’nde stratejik ortaklıklarını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre Türkiye’de Web3 altyapısının geliştirilmesi ve sektörler tarafından daha fazla benimsenmesini amaçlayan bu işbirliğiyle CoinTR ve Huawei, projelerin gelişimine gerekli altyapı ve desteği sağlayarak startupların ve girişimcilerin, Web3’ün avantajlarından yararlanmalarını amaçlıyor.

Sürdürülebilir ve yenilikçi bir gelecek için imza atılan işbirliğinin CoinTR’ın Web3 alanındaki uzmanlığı ile Huawei’in bulut konusundaki teknolojik uzmanlığını bir araya getirdiği belirtiliyor. Aktarılan bilgilere göre; yeni Web3 uygulamaları ve çözümlerinin yaygınlaşması ve geliştirilmesi açısından da teşvik edici bir ortam yaratan bu ortaklık, eğitim ve altyapının gelişimiyle, herkesin dijital ekonomiye daha fazla katkı sağlayabilmesinin de önünü açıyor.

CoinTR CEO’su Ali Eşelioğlu yaptığı açıklamada, Blockchain, Web3 ve dijital teknoloji altyapısını geliştirme hedeflerine vurgu yaparak Huawei Cloud işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İkinci yıldönümünü kutlayan CoinTR’ın küresel teknoloji ve finans topluluklarıyla önemli ortaklıklar kurduğunu ve ulusal sınırları aşan vizyona sahip olduğunu belirten Eşelioğlu, “Misyonumuz, Türkiye’nin bir finans merkezi olmasına katkıda bulunmak, kripto ve blok zinciri alanında eğitim ve yeniliği teşvik ederek, yerel ekosistemi desteklemektir. Eğitimin önemine inanıyor, üniversiteler, kurumlar ve STK’larla iş birliği içinde, kripto okuryazarlığını ve dijital teknolojilerin anlaşılmasını aktif olarak teşvik etmek için çalışıyoruz” dedi.

Huawei Cloud Türkiye Başkanı Frank Ma ise “Web3 ve bulut inovasyonu özelinde CoinTR ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Gelecekte, işletmelerin değerini en üst düzeye çıkarmak için Web3’ün avantajlarını birlikte keşfedecek ve yenilikler yapacağız. Huawei Cloud’u tercih ettiği için CoinTR’ye teşekkür ediyor, bu stratejik işbirliğinin gelecekteki projelerimiz için de iyi bir başlangıç olacağına inanıyoruz” değerlendirmesini yaptı.