Skip to main content

New Economics Foundation baş araştırmacısı Anna Coote, Digital Age Tech Summit’de otomasyon ve teknolojik dönüşümle birlikte hayatımıza giren evrensel temel gelir kavramını sorgulayacak. 

Bu yıl 8 Nisan tarihinde “Future-Proofing” temasıyla online gerçekleşecek Digital Age Tech Summit dijital devrimin yarattığı yeni platformların nabzını tutmaya ve dijital dünyanın en yaratıcı isimlerinin fikirlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Geleceği şekillendiren teknolojilerin ve dijitalin rolünün masaya yatırılacağı Digital Age Tech Summit’in konuşmacıları arasında yer alan isimlerden biri de, New Economics Foundation baş araştırmacısı Anna Coote.

Anna Coote, King’s Fund’da Sağlık Politikası Direktörü, Kamu Politikası Araştırma Enstitüsü Direktör Yardımcısı, Diverse Productions’da güncel olaylar televizyon editörü ve New Statesman’da Editör Yardımcısı olarak çalıştı. 2000’den 2009’a kadar İngiltere Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu’nda Sağlık Komiseri olarak görev aldı. Yakın zamanda yazdığı ya da ortak yazarı olduğu yayınları arasında “Dört Günlük Hafta İçin Durum”, “Evrensel Temel Hizmetler Vakası”, “Evrensel Temel Gelir: Bir Birlik Perspektifi” ve “Yeni Bir Sosyal Ortaklığın Oluşturulması” yer alıyor.

Sosyal adalet, sürdürülebilir kalkınma, çalışma süresi, halk sağlığı politikası, halkın katılımı ve demokratik diyalog ve cinsiyet eşitliği konularında çok sayıda yayını bulunan Coote, Digital Age Tech Summit’de otomasyon ve teknolojik dönüşümle birlikte hayatımıza giren evrensel temel gelir kavramını sorgulayacak.

Digital Age Tech Summit’21 hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve etkinliğe kayıt olmak için buraya göz atabilirsiniz.