Skip to main content

Sony sadece Tom Holland ile değil, Disney ile de yola birlikte devam etmek istiyor.

17 Aralık’ta gösterime girecek olan Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok adlı filmde Peter Parker rolüyle bir kez daha izleyiciler ile buluşacak olan Tom Holland’ın karaktere hayat vermeye devam edeceği açıklandı.

Marvel Sinematik Evreni’nde yer alan bir üçlemenin sonuna gelinirken, Sony yapımcılarından Amy Pascal, bir röportajda Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’un Sony’nin Marvel ile iş birliği yaptığı son film olmadığını ve Sony’nin yeni bir üçleme düşündüğünü aktardı.

Hakları 1998 yılından beri Sony’e ait olan Örümcek Adam karakterinin Marvel Sinematik Evreni’nde yer alması için uzun süre bekleyen fanların hayali, 2015 yılında Disney ile Sony’nin Örümcek Adam’ın Marvel Sinematik Evreni’nde yer almasına karşılık olarak Disney’in kahramanın Sony filmlerine yapımcı ortak olarak dahil olması konusunda anlaşmaları sonucu gerçek olmuştu.

Bu anlaşmaya rağmen özellikle kâr paylaşımı konusunda farklı noktalarda duran Marvel ve Sony, 2019 yılında neredeyse anlaşmayı bozma aşamasına gelseler de detayları bilinmeyen yeni bir anlaşma ile yola birlikte devam etme kararı aldılar.

Pascal, Örümcek Adam’ın Marvel Sinematik Evreni’ndeki geleceğine dair bir bilgi vermese de Sony’nin Disney ile birlikte yeni filmlere imza atmak istediğini açıkladı.

Kaynak: Tom Holland will return for another trilogy of MCU Spider-Man movies – The Verge