Skip to main content

Kuantist, kullanıcıların banka hesapları üzerinden Türk Lirası göndererek 7/24 Bitcoin ve diğer kripto varlıkları alıp satabilmesine olanak tanıyor.

Mayıs 2019 – Haziran 2021 arasında Borsa İstanbul Türev Piyasalar Ürün Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlenen sermaye piyasalarının deneyimli ismi Serhat Yıldız, Kuantist isimli yeni nesil kripto para borsası kurdu.

Yapılan açıklamaya göre “Türkiye’nin yeni nesil kripto para borsası” mottosuyla kurulan Kuantist, kullanıcıların banka hesapları üzerinden Türk Lirası göndererek 7/24 Bitcoin ve diğer kripto varlıkları alıp satabilmesine olanak tanıyor. Kuantist mobil uygulaması ile faaliyetlerine başlamaya hazırlanan bu yeni borsanın teknik altyapısı ve alım satım yazılımı, geleneksel ve yeni nesil finansal piyasalarda deneyime sahip Türk mühendislerden oluşan bir ekip tarafından geliştirildi.

Kuantist’in Kurucusu ve CEO’su Serhat Yıldız’ın aktardıklarına göre, Kuantist yasal çerçevede sınırları çizilen bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak, Türk Lirası işlem çiftlerinde yüksek likidite sağlayan ve güvenli bir alım satım ortamı sunan bir platform. Yıldız, Kuantist’in temel amacını, blokzincirini merkeze alan Ar-Ge faaliyetleriyle kullanıcılarına fayda sağlamak olarak özetliyor. Ayrıca, Kuantist olarak ülkemizin finansal mimarisinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla blokzinciri odaklı araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade ediyor.

Türkiye’deki kripto yatırımcıları için yeni finansal ürünlerini eylülde duyurmaya hazırlandıklarını belirten Serhat Yıldız, Kuantist’in sadece bir kripto para borsası olarak kalmayacağını, Türkiye’de kripto para piyasalarının yaygınlaşmasına katkıda bulunarak, blokzinciri geliştirme süreçlerine Ar-Ge çalışmalarıyla destek verecek bir paydaş olacağını ifade ediyor. Ayrıca, 2025’in ikinci yarısında Kuantist’i bir finansal hizmetler grubuna dönüştürmek için çalıştıklarını ve bu amaçla sektörün en değerli profesyonelleriyle buluşarak, kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam edeceklerini vurguluyor.