Skip to main content

WhatsApp, kişiselleştirilmiş bir yapay zekâ avatar üreticisi üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, kullanıcıların kişiselleştirilmiş avatarlar oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir üretken yapay zekâ özelliği üzerinde çalışıyor.

WABetaInfo’nun haberine göre geliştirme aşamasındaki bu özellik Android 2.24.14.7 için yeni WhatsApp Beta sürümünde yer alıyor. Özellik, kullanıcı tarafından sağlanan görsellerin, metin komutlarının ve Meta’nın AI Llama modelinin bir kombinasyonunu kullanarak görüntüleri oluşturacak.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde, kullanıcıların kendilerini “ormandan uzaya kadar her ortamda” hayal edebilecekleri belirtiliyor.

WhatsApp’ta avatarlar nasıl oluşturulacak?

Kişiselleştirilmiş avatar oluşturmak için WhatsApp kullanıcılarının bir kez kendi fotoğraflarını çekmesi gerekecek. Bu fotoğraflar, Meta AI’ı herhangi bir ortamda kullanıcının benzerliğinde görüntüler oluşturması için eğitmek amacıyla kullanılacak. WhatsApp kullanıcıları daha sonra Meta AI sohbetinde “Imagine me” (Beni hayal et) yazarak veya diğer WhatsApp sohbetlerinde “@Meta AI imagine me…” yazarak avatarlarını oluşturabilecekler.

Kullanıcıların isteğe bağlı olan bu özelliği kullanabilmesi için WhatsApp ayarlarından manüel olarak özelliği etkinleştirmesi gerekecek. WABetaInfo’da yer alan bilgilere göre referans görüntüler, Meta AI ayarları aracılığıyla istenildiği zaman silinebilecek.

Henüz geliştirme aşamasında olan bu özelliğin ne zaman genel kullanıma sunulacağı net değil.

Kaynak: WhatsApp is developing a personalized AI avatar generator – The Verge