Skip to main content

Yemeksepeti Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu aracılığıyla sektör çalışanlarına 1 milyon TL’lik destekte bulundu.

Yemeksepeti, yeni kısıtlamalarla birlikte sadece paket servis ve Gel-Al siparişlerle müşterilerine hizmet verebilen restoranların ve restoran çalışanlarının finansal yüklerini hafifletmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Yemeksepeti, geçtiğimiz günlerde devreye soktuğu 20 milyon TL’lik işletmelere yönelik Birlikte Daha Güçlüyüz mali destek paketi kapsamında, 104 odanın ve 80 binden fazla işletmenin yer aldığı Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile işbirliği gerçekleştirerek, federasyon çatısı altındaki işletmelerde çalışan ihtiyaç sahibi 2 binden fazla restoran çalışanına en az 300 TL en fazla 500 TL’lik destekte bulunarak toplam 1 milyon TL’lik bağış gerçekleştirdi.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “Yemeksepeti olarak ülkemizin ihtiyaç duyduğu her noktada, gönüllü bir şekilde, elimizden gelen desteği sağlamaya özen gösteriyoruz. Bu zaten bizim kurum kültürümüzün bir parçası. Pandeminin etkilerinin yoğun olarak hissedildiği sektörümüzün gerçeklerinin farkındayız ve gücümüz nispetinde çözümler üretmek için gece gündüz çalışıyoruz. Kısa süre önce açıkladığımız 20 Milyon TL’lik “Birlikte Daha Güçlüyüz” destek paketi kapsamında, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu çatısı altındaki 2.000’den fazla sektör çalışanına yapacağımız yardım, umarım bu zorlu süreçte yaşanan sıkıntıları az da olsa hafifletir.”