Skip to main content

Türkiye pazarına 2018 yılı sonunda ofis açarak faaliyetlerine başlayan Çinli akıllı telefon markası Oppo’dan Türkiye’de yatırım planlarıyla ilgili resmi açıklama geldi.

Akıllı telefon üreticilerinden olan Çin merkezli Oppo ve Güney Kore merkezli Samsung‘un Türkiye’de üretim gerçekleştireceğini sizlere aktarmıştık. Türkiye’de kurulacak tesisin İstanbul ve Kocaeli bölgesinde kurulacağı ve yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırımla üretime başlayacağı belirtilmişti. Oppo, bu haberlerin ardından Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı aldığını açıkladı.

Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou‘nun, yatırım kararı ile ilgili, “OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu.